[ Szakjaink | ]

Szakközépiskolai képzés a 9-12 (13) évfolyamokon

A szakközépiskolai képzés szakmacsoportokban folyik. A szakmacsoportos képzés keretében a tanulók szakmacsoportos alapozó elméleti ismeretekre és szakmacsoportos alapozó gyakorlati ismeretekre tesznek szert.
A szakmacsoportos alapozó oktatás lehetőséget nyújt a kiválasztott szakmacsoport közös szakmai elméleti és gyakorlati ismereteinek elsajátítására, a készségek, képességek fejlesztésére, az érettségire való felkészülésre, a pályaválasztási döntés, illetve a szakirányú felsőfokú továbbtanulás előkészítésére, valamint az érettségi utáni szakképzés megalapozására.

Az iskolánkban a jelenleg folyó szakképzés szerkezete a következő:

Szakterület

Szakmacsoport

Gazdasági-szolgáltatási

Közgazdaság

Kereskedelem-marketing, üzleti adminisztráció

Műszaki

Informatika

Iskolánkban a 9-10. évfolyamon mind a három szakmacsoportban: közgazdaság, kereskedelem-marketing, üzleti adminisztráció és informatika azonos, a gazdasági-szolgáltatási szakterület szerinti szakmai orientációs képzést folytatunk. Így az informatika szakmacsoportban is megismerhetik tanulóink a gazdasági-szolgáltatási szakterület alapismereteit. A 11-12. évfolyamon eltérnek szakmacsoportonként a képzések.

Gazdasági-szolgáltatási szakterület - Közgazdaság és Kereskedelem-marketing, üzleti adminisztráció szakmacsoportos

A közgazdaság és kereskedelem-marketing, üzleti adminisztráció szakmacsoportos alapozó ismeretek olyan tudást ad a tanulók számára a gazdálkodás és a pénz világára vonatkozóan, amelynek ismeretében megérthetik az őket körülvevő világ folyamatainak jelentős hányadát. Ezáltal a tanulók a gazdaság alapvető összefüggéseit értő és a javaikkal okosan gazdálkodni képes állampolgárokká válhatnak, mert ilyen ismeretek nélkül nem képzelhető el egyetlen működő demokrácia, vagy életképes és sikeres piacgazdaság sem.
A szakmacsoportos alapozás hozzájárul ahhoz, hogy a tanulókban – mint a társadalom későbbi gazdálkodó tagjaiban - alakuljon ki az értékteremtő munka, a javakkal való gazdálkodás és a gazdasági ésszerűség iránti igény.

A szakmacsoportos alapozás hozzájárul a tanulók pályaválasztásának megerősítéséhez is. Személyiségfejlesztésünk fontos eleme az okos gazdálkodás képességének kialakítása a tanulókban, valamint, hogy tudjanak eligazodni a fogyasztási javak, szolgáltatások, marketinghatások és viselkedésmódok között.
A két szakmacsoport tananyagtartalma elősegíti a tudatos vásárlói szemléletmód kialakítását, a fogyasztó kiszolgáltatottságának csökkentését. A képzés során célunk, hogy a tanulók, mint fogyasztók legyenek tisztában jogaikkal és kötelezettségeikkel, és ennek tudatában válasszanak, vásárolják meg a termékeket és vegyenek igénybe szolgáltatásokat.
A képzés során a tanulók megismerhetik a közgazdasági szakma társadalmi helyzetét, a szakma specifikus társadalmi-gazdasági kapcsolatrendszerét.
Célunk, hogy a kor igényeinek megfelelő, olyan általános alapműveltséggel rendelkező fiatalokat képezzünk, akik a gazdasági élet különböző területein jó szakemberként megállják helyüket.

Műszaki szakterület - Informatika szakmacsoport

A szakmacsoportos alapozás célja, hogy fejlessze a tanulók kreativitását, logikus gondolkodását, célirányos feladatmegoldó képességét. A képzés kialakítja a tanulókban a pontos és minőségi munkavégzés igényét, a környezettel szembeni felelősségérzetet, a lényegmegragadó képességet és a berendezések, eszközök szakszerű, gondos használatának, kezelésének igényét. Célunk a szakmacsoport tevékenységformáinak és technológiáinak megismertetése, a tanulók érdeklődésének felkeltése az elméleti alapok iránt, valamint hozzájárulni a különböző munkakörökben végzett hardver és szoftver jellegű munkatevékenységek megismertetéséhez.
Az informatika szakmacsoportos alapozó oktatás célja, hogy a tanulók ismerjék a fontosabb hardver és szoftver elemek informatikai rendszerekben betöltött szerepét, ismerjék a számítógépes konfigurációk hardver és szoftver elemeinek kiválasztási szempontjait.
Célunk hogy átalakult gazdaságunk minden területén széles körben terjedő számítógépek kezeléséhez, működtetéséhez általánosan művelt, korszerű szoftver és hardverismeretekkel rendelkező szakembereket képezzünk.


A részletekről az érdeklődők telefonon is tájékozódhatnak.

Telefon: 06 45 405 210